Przejdź do głównej zawartości

5 przepisów na kawę, których prawdopodobnie jeszcze nie znasz

Czas spróbować czegoś nowego! Codziennie pijasz czarną kawę, ale tym razem wypróbuj nasze kawowe propozycje, których na pewno jeszcze nie znasz. Z przyprawami, na słodko i bardziej klasycznie. Poszukaj przepisu, który trafi w Twój smakowy gust.
Rozgrzewająca i słodka kawa z aromatycznymi nutami przypraw sprawdzi się w chłodne i pochmurne dni. Rozgrzeje ciało i wywoła uśmiech na twarzy.
Składniki potrzebne do przyrządzenia kawy:
  • 2 łyżeczki mielonej kawy Jacobs
  • ½ szklanki wody
  • 1-2 łyżki konfitury różanej
  • 1 łyżka miodu
  • szczypta mielonego kardamonu i cynamonu
  • opcjonalnie – cukrzone płatki róży do dekoracji
Przygotowanie (czas 10 min.):
Zaparz kawę we french pressie dodając do niej konfiturę różaną. Następnie dodaj łyżkę miodu, kardamon i cynamon. Napój przelej do kubków lub filiżanek z podwójnym dnem i udekoruj cukrzonymi płatkami róży.
Moja klonowa
Mocna czarna kawa z odrobiną spienionego mleka i dodatkiem słodkiego syropu klonowego. Pyszna propozycja na poranek inny niż zwykle.
Składniki potrzebne do przyrządzenia kawy:
  • 3 łyżeczki mielonej kawy Jacobs
  • ¾ szklanki wody
  • ¼ szklanki mleka
  • 1-2 łyżki syropu klonowego
  • szczypta cynamonu
Przygotowanie (czas 5 min.):
Zaparz mocną kawę w ekspresie, kawiarce lub french pressie. Posłodź napój syropem klonowym. Mleko spień spieniaczem i wyłóż piankę na kawę. Dla dekoracji posyp odrobiną cynamonu.
Cappuccino meringato
Pistacjowo-bezowa rozkosz połączona z przepysznym klasycznym cappuccino. Prawdziwa delicja dla miłośników kawy z mlekiem.
Składniki potrzebne do przyrządzenia kawy:
  • cappuccino przyrządzone z mielonej kawy Jacobs i ½ filiżanki mleka
  • 2-3 rozkruszone bezy
  • kilka posiekanych pistacji
  • cukier (opcjonalnie)
Przygotowanie (czas 10 min.):
Kawę mieloną zaparz w ekspresie lub kawiarce. Mleko podgrzej do temperatury 60-70°C i spień przy użyciu spieniacza. Wlej delikatnie mleko do kawy, tworząc puszystą piankę na górze. Gotowy napój posyp bezami i pistacjami.
Jesienny las
Kawowe wspomnienia lata łączące w sobie aromatyczną kawę ze słodko-kwaśnym smakiem owoców leśnych. Wyśmienita propozycja dla miłośników pysznych mlecznych i delikatnie słodkich kaw.
Składniki potrzebne do przyrządzenia kawy:
  • 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej Jacobs
  • ½ szklanki wody
  • 2 łyżki syropu z owoców leśnych
  • 2 łyżki mrożonych owoców leśnych
  • 1/3 szklanki mleka
  • listki melisy do dekoracji
Przygotowanie (czas 10 min.):
Kawę zaparz tak, jak lubisz. Podgrzej połowę mleka i połącz je z kawą i owocami leśnymi, a następnie zblenduj. Pozostałe mleko spień spieniaczem z dodatkiem syropu z owoców leśnych (wystarczy kropla dla zabarwienia mlecznej pianki). Na dno wysokiej szklanki wlej syrop z owoców leśnych, a następnie ułóż na nim warstwę owocowo-kawową. Na wierzch wyłóż piankę z mleka i udekoruj listkami melisy.
Lekko latte
Delikatna w smaku mleczna kawa, w której klasyczne mleko zastąpiono sojowym. Dodatek gałki muszkatołowej nadaje napojowi oryginalnego smaku.
Składniki potrzebne do przyrządzenia kawy:
  • 3 łyżeczki kawy Jacobs
  • ¾ szklanki wody (jeśli zalewasz kawę)
  • ¼ szklanki mleka sojowego
  • ¼ łyżeczki gałki muszkatołowej
Przygotowanie (czas 10 min.):
Kawę zaparz wedle uznania i dodaj do niej gałkę muszkatołową. Mleko podgrzej, a następnie spień i wlej do kawy5 przepisów na kawę, których prawdopodobnie jeszcze nie znasz

Popularne posty z tego bloga

NAUKOWCY: ODCHUDZA W DWIE GODZINY PO ZAŻYCIU Nowe odkrycie prof. Meyera dowodzi, że można równocześnie pozbyć się nadwagi i wysokiego cholesterolu. Naukowcy donoszą, wystarczy wziąć jedną by stracić 2,5 kg. Profesor Adrian Meyer udowodnił testami medycznymi, że już po 120 minutach rozbija tkankę tłuszczową. Jednocześnie odrywa warstwy cholesterolu, który odpada od tętnic. Dzięki temu, w tym samym czasie odchudza i niweluje wszystkie najważniejsze skutki zdrowotne nadwagi: wysoki cholesterol, nadmiar cukru i zaburzenia metabolizmu. Prof. Meyer z Ohio College stworzył superszybką i w 100% naturalną formułę odchudzajacą. W środowisku naukowym – od genetyków, przez środowiska medyczne i akademickie – wszyscy uznają, że jest to naukowy przełom w walce z otyłością. Potwierdzony niezależnymi testami empirycznymi, badaniami chemicznymi i badaniami klinicznymi.. Tylko w USA i Japonii formułę profesora przetestowało już 9000 ludzi. Ankiety i wywiady konsumenckie potwierdziły, że...
Tajemnicza chmura w kształcie UFO pojawiła się w piątkowy wieczór na niebie w Szwecji. Niesamowite zjawisko mogli obserwować turyści w ośrodku narciarskim na północy kraju. Niesamowite chmury nad ośrodkiem narciarskim w Szwecji / Mimmi Dahlstrom / FORUM Jak informuje "Daily Mail", turyści byli oszołomieni tym, co zobaczyli ponad szczytami gór. Zjawisko było widoczne głównie na niebie nad ośrodkiem Duved w Szwecji. Narciarze zatrzymywali się na stoku, by uwiecznić chmurę na zdjęciach. Chmury soczewkowe występują głównie w pobliżu masywów górskich. Powstają podczas przepływu mas powietrza o stabilnej wilgotności. Unoszą się na niebie jako fale nieruchomych, stojących chmur. Obserwując je, można odnieść nieodparte wrażenie, że podziwia się wiszące kosmiczne statki. Eksperci twierdzą, że był to tzw. chmura soczewkowa (altocumulus lenticularis), która swoim kształtem przypomina UFO. Okazuje się jednak, że tego rodzaju chmury są  niebezpieczne dla samolotów...
Norweska firma Sway zaprojektowała i zbuduje największą na świecie turbinę wiatrową. Będzie ona miała moc 10 MW – poformował portal energii odnawialnej Cleantechnica. Największe obecnie seryjnie produkowane turbiny wiatrowe mają moc 5 MW i są instalowane na farmach wiatrowych w USA. Średnia moc dużej turbiny wiatrowej to 2,5 MW. Jednak, im większa turbina, tym bardziej spada koszt pozyskiwania z niej megawata energii – pisze Cleantechnica. Większość wielkich turbin instaluje się jako wyniesione, na szelfie morskim, aby uniknąć problemów wynikających z ograniczeń bezpieczeństwa.  Turbina zaprojektowana przez Sway jest rzeczywiście wielka - ma 162,46 m wysokości, a długość łopat wirnika wynosi 145,5 m. Norweska firma projektowała ją od 2004 roku, wspólnie z państwowym koncernem Enova i brytyjską firmą Clipper Marine.  Posiada ona automatyczny mechanizm zmiany kierunku obrotu łopat w momencie zmiany kierunku wiatru. Może też wytrzymać wiatry sztormowe i hur...