Przejdź do głównej zawartości

Najpopularniejsze terapie medycyny naturalnejNajpopularniejsze terapie medycyny naturalnej


Wystarczy przyjrzeć się terapiom, które przez medycynę naturalną są najczęściej stosowane, ze względu na ich skuteczność w przywracaniu zdrowia osobom chorym, jak również w zapobieganiu wielu schorzeniom.Medycyna naturalna często mylnie jest kojarzona z astrologią, ezoteryzmem czy tajemnymi praktykami szamanów lub znachorów. Tymczasem nie ma ona z podobnymi metodami nic wspólnego. Medycyna naturalna nie jest też, jak twierdzą niektórzy, medycyną przestarzałą, lecz jak najbardziej aktualną, do tego wcale nie pozbawioną podstaw i naukowych dowodów.
Medycyna naturalna jest przede wszystkim medycyną prewencyjną. Priorytetem dla niej jest zapobieganie chorobom poprzez uważną obserwację ludzkiego organizmu, zwracanie uwagi na dawane przez niego znaki. Profilaktycznym działaniem jest m.in. zastosowanie odpowiedniej diety, wspieranie ludzkiego organizmu za pomocą różnorakich ziół i oczywiście życie zgodne z jego naturalnym rytmem.

Wielka szóstka

Oto wielka szóstka medycyny naturalnej. Jeśli poznasz choćby tylko te terapie, które znajdują się poniżej, będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

Fitoterapia

– ziołolecznictwo, metoda stosująca w leczeniu i profilaktyce chorób rośliny lecznicze. Jest to sposób powszechnie znany, wykorzystywany przez człowieka od zamierzchłych czasów, a obecnie nieustannie rozwijany. Fitoterapia jest metodą bezpieczniejszą oraz tańszą od leczenia typowymi środkami farmakologicznymi. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dietoterapia

– jest to naturalna metoda przywracania zdrowia dzięki odpowiedniemu odżywianiu się, czyli leczenie dietą. Już Hipokrates powiedział, że pożywienie powinno stać się naszym lekarstwem. Zazwyczaj o tym nie myślimy, dopóki nie doświadczymy kłopotów ze zdrowiem. Dietoterapia to skuteczna metoda, która znajduje zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Hydroterapia

– akwaterapia, wykorzystuje do leczenia zwykłą wodę, występującą w przyrodzie w różnych postaciach – jako ciecz, lód albo para wodna. Do celów terapeutycznych stosuje się wodę o określonej temperaturze oraz pod konkretnym ciśnieniem. Hydroterapia przynosi człowiekowi ogromne korzyści, przyspiesza regenerację organizmu, działa przeciwbólowo, łagodzi stan napięcia nerwowego. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Balneoterapia

– to metoda leczenia również wykorzystująca wodę, ale nie gospodarczą, lecz pochodzącą z naturalnych źródeł, wzbogaconą solami mineralnymi lub gazami. Do zabiegów leczniczych wykorzystywane są także borowiny, czyli paleoidy (rodzaj torfu). Balneoterapia stosowana jest m.in. w chorobach reumatycznych, w leczeniu różnych stanów zapalnych, w schorzeniach ginekologicznych. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Helioterapia

– jest to z kolei metoda wykorzystująca pozytywny wpływ słońca na ludzki organizm. Nie trzeba być lekarzem, aby wiedzieć, że promienie słoneczne poprawiają nasz nastrój, powodują przypływ energii i optymizmu, a stosowane z umiarem i zachowaniem środków ostrożności kąpiele słoneczne korzystnie wpływają na wygląd naszej skóry. Słońce pomaga w leczeniu wielu schorzeń. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Klimatoterapia

– jest to metoda leczenia wykorzystująca specyficzne właściwości klimatu, jaki występuje w danym miejscu na Ziemi. Klimatoterapia stosowana jest z powodzeniem w licznych uzdrowiskach oraz sanatoriach. W zależności od rodzaju schorzenia wykorzystuje się określony typ klimatu.

Popularne posty z tego bloga

NAUKOWCY: ODCHUDZA W DWIE GODZINY PO ZAŻYCIU Nowe odkrycie prof. Meyera dowodzi, że można równocześnie pozbyć się nadwagi i wysokiego cholesterolu. Naukowcy donoszą, wystarczy wziąć jedną by stracić 2,5 kg. Profesor Adrian Meyer udowodnił testami medycznymi, że już po 120 minutach rozbija tkankę tłuszczową. Jednocześnie odrywa warstwy cholesterolu, który odpada od tętnic. Dzięki temu, w tym samym czasie odchudza i niweluje wszystkie najważniejsze skutki zdrowotne nadwagi: wysoki cholesterol, nadmiar cukru i zaburzenia metabolizmu. Prof. Meyer z Ohio College stworzył superszybką i w 100% naturalną formułę odchudzajacą. W środowisku naukowym – od genetyków, przez środowiska medyczne i akademickie – wszyscy uznają, że jest to naukowy przełom w walce z otyłością. Potwierdzony niezależnymi testami empirycznymi, badaniami chemicznymi i badaniami klinicznymi.. Tylko w USA i Japonii formułę profesora przetestowało już 9000 ludzi. Ankiety i wywiady konsumenckie potwierdziły, że

Farbowanie włosów: jak wybrać kolor?

Farbowanie włosów: jak wybrać kolor? Ombre, cynamonowe odcienie rudego, niebieskie włosy… Okazuje się, że wybór odpowiedniego koloru wcale nie jest taki prosty. Zobacz, który odcień sprawdzi się u Ciebie i poznaj sekrety udanej koloryzacji włosów. AGNIESZKA OLSZEWSZKA-CZUMA   2014-11-20 fot. shutterstock.com Różne odcienie blondu Witaj w świecie rasowych blondynek. Modne odcienie przechodzą od koloru szampana do delikatnego brązu. 1. Jasne włosy „Taki odcień blondu jest idealny dla kobiet o łagodnych rysach twarzy i jasnej karnacji. Ważne, żeby między włosami a cerą nie było wyraźnego kontrastu” – mówi Sebastian Machocki, ekspert od koloryzacji i stylista fryzur. Twoja ściąga Jeżeli jesteś naturalną blondynką, wybierz chłodny odcień jasnego blondu jako bazę, a od nasady włosów po ich końce, naprzemiennymi cienkimi i grubszymi pasmami, nałóż kolor jasnej wanilii. Pamiętaj, żeby zostawić u nasady 2-3-mm odrost. To sprawi, że Twoja fryzura nabierze objętości i da
JAK ŁAGODZIĆ SKUTKI AZS Egzema, skaza białkowa, astma skóry czy świerzbiączka to nazwy dotyczące jednej jednostki chorobowej – atopowego zapalenia skóry, czyli AZS. Nie ma jeszcze na nie leku, ale trafne rozpoznanie i konsekwentna pielęgnacja ciała może znacząco złagodzić objawy choroby AZS dotyka kilka procent dorosłych i aż 10-20 proc. dzieci. Pojawia się najczęściej u noworodków lub między 6 a 7 rokiem życia dziecka. Jest chorobą przewlekłą o cyklicznym charakterze – okresowo występuje zaostrzenie objawów, po czym w dużej mierze ustępują. Główną przyczyną jest nieprawidłowe funkcjonowanie bariery ochronnej skóry, co sprawia, że substancje drażniące przenikają do jej wnętrza. Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) - przyczyny choroby AZS najczęściej atakuje dzieci, ponieważ ich skóra jest wyjątkowo wrażliwa, jednak konkretne przyczyny choroby nie są do końca poznane. Udało się jednak wyróżnić czynniki, które wpływają na pojawienie się lub spotęgowanie objawów, czyli: genet